Az unokázós bűncselekmények után most az özvegy-ipar ütötte fel a fejét Győrben és környékén. Sajnos, most is a kiszolgáltatott emberek járnak pórul, kerülnek bűnözők hálójába. Lényege, hogy az idősebb, egyedülálló emberekre szállnak rá, kicsit idősebb, általában roma nők. Látogatják, ápolják felkarolják őket, elvetetik magukat, aztán ha, s ez elég hamar be szokott következni, meghalnak, akkor ezek a nők örökölnek. A „hivatásos özvegyek” ügyeiről a helyi temetkezési vállalkozók sokat tudnának mesélni, ha egyszer valaki megkérdezné őket.
Az özvegy jelöltek, amúgy családi háttérrel, elvált férjjel élnek , akik a háttérből mozgatják a szálakat. A rendőrség ezzel ez ideig nem foglalkozott, de most egy ügy kapcsán, úgy tűnik a győri és abdai önkormányzat, valahogy segíti az özvegy iparosokat.
Történt, hogy egy valamikor szebb napokat látott ács-tetőfedő, Z. többszörösen elvált és az utcára került. Ám, volt még egy házrésze több motorja, autója. Na, őt „karolta fel” a győri K. család, ami abból állt, hogy csicskáztatták és az udvar végében elalhatott a sufniban. K. urat amúgy egyelőre várja vissza a börtön, mert egy csalási ügyben elítélt bűnöző. Na K. úr elvált felesége, aki ugyanúgy a férjével együtt él most is, hirtelen férjhez ment a korábbi vagyona roncsait még jogilag birtokló, az udvar végében élő szolga sorban tartott emberhez. Az „ifjú férj” amúgy elszökött tőlük, verésnyomokkal talált rá a rendőrség, ahol elmondta, hogy nem akar visszamenni az „arához”, de mivel más nem fogadta be visszakerült az udvar végébe, majd hamarosan meghalt. A holttesten sérülések voltak, de a rendőrség úgy nem izgatta magát ezen.
K. úr az elítélt bűnöző udvarában volt az elhunyt háromkerekű, milliókat érő trake-ja, ami amúgy az első feleség tulajdona. Az már eltűnt onnan, holott az elhunytnak nem volt tulajdonában.
Maradt még egy házrész Abdán amiből a halott leánya örökölt. K. úr, akinek hivatalosan persze semmi köze az ügyhöz, hirtelen fellépett a volt, ám a mai napig vele élő feleség nevében és követelőzni kezdett, miszerint az abdai házat, amiben benne él a valamikori első feleség, túl kevésre értékelték. Bement a győri önkormányzathoz, hogy emeljék fel a ház értékét ötven millióra. Az ügyben Rigóné Finta Anikó és az abdai aljegyző Baksa Péter járt el. Kimentek a házhoz és közölték, hogy K. úr kevesli a ház értékét, ezért felemelik az értékét. Még szerencse, hogy ők csak 32 és fé millióra gondoltak.. Mondták, hogy ők ezt az ügyet pár nap alatt le kívánják zárni. Majd elmentek.
Van az örökösödési törvénynek egy passzusa, ami alapján erősen megkérdőjelezhető K. úr életközösségében élő elvált feleségének a hivatalos igényeit. A törvény így szól:
„Az özvegy azonban akkor is kiesik az öröklésből, ha az örökhagyó halálának időpontjában a házastársi életközösség nem állott fenn és annak visszaállítására sem lett volna mód. »
Lehet, hogy sem a győriek sem az abdaiak nincsenek tisztában, hogy mi folyik itt valójában? Ideje lenne a valósággal találkozni, remélhetőleg nem az a céljuk, hogy K. úr elégedett legyen?
Nem lenne szerencsés, ha részeseivé válnak e mocskos, emberhalállal végződő, igazi lehúzós történetben.
-MM-